MüpArt Classic koncertek / Telemann: Brockes passió

korhatárra való tekintet nélkül megtekinthető magyar zenei sorozat, 185 perc

Értékelés:

35 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

35 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
22:55, szombat (március 30.)
M5

Az aktuális rész ismertetője: Jézus szenvedéstörténetét a barokk korban számos költő és zeneszerző dolgozta fel. Barthold Heinrich Brockes hamburgi városi tanácsos és költő a bibliai történetet drámai jelenetekben, párbeszédekben fogalmazta meg. Ez a szövegkönyv korának több alkotóját is megihlette, így passiót komponált Brockes szövegére többek között Georg Friedrich Händel, Johann Mattheson, Heinrich Stölzel és Georg Philipp Telemann. Telemann műve érzelmi kifejezésben és drámai megjelenítésben rendkívül gazdag, nagyhatású mű , mely nemcsak saját korában, de a mai ember számára is megrendítő élmény. Az előadást a magyar régi-zenei játék avatott mestere, Vashegyi György vezényli együttesei: az Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus, valamint nemzetközi rangú szólisták élén.

A műsor ismertetése: Találkozzunk az M5 műsorán is! A Müpa-élmény nemcsak élőben lenyűgöző, különösen akkor, ha a kiváló előadók produkcióit páratlan minőségű felvételeken élvezhetjük. A MüpArt sorozatnak köszönhetően élje át újra kedvenc előadásait, koncertjeit, ha pedig nem tudott ott lenni személyesen, legyen részese az élménynek a tévéképernyő előtt!

Egyéb epizódok:

Hozzászólások

Szerinted?
tom2happy júl. 22. 20:59:56
Ez egyébként tényleg szánalmas, hogy a port-on soha nincs értelmes/értékelhető információ a kocertekről. De legalább már egy gyógyszerész viszi az itthoni "kultúrát"...., már ami még maradt belőle!
tom2happy júl. 22. 20:58:19
Ha ez a Madaras Gergely, akkor én a Gobbi Hilda vagyok!
tgeszti 2023 júl. 24. - 18:57:51
A karmester Madaras Gergely
10/10
DUNAWÖLD 2023 febr. 13. - 22:39:35 10/10
Nem tudtam, mi hiànyzik, idekapcsoltam:
🙏
Bach és Händel 😇
Lélekemelő...
Zene nélkül nyomor lenne az élet.
bioscoopfan 2019 okt. 16. - 22:35:17
"... a világ koncertpódiumainak legkeresettebb egyik művésze." ??????????? Nyelvileg is gondok vannak itt ezek szerint! :-(
simonyija 2019 jún. 17. - 19:02:20
A helyzet valóban katasztrofális. Én a 2019 június 19-én ismétlésre kerülő műsorról (Szimfonikus formák) szerettem volna tájékozódni és az alábbi tanulságos kalandban volt részem:
A PORT.hu ismertetéséből nem derült ki a karmester neve. Próbáltam utánanézni a MédiaKlikk-en, szó szerint ugyanazt a szöveget találtam mint a PORT-on. Nem adtam fel: az ismertetésben szerepel Alexszej Vologyin neve, rákerestem. A "képek" között megtaláltam és a forrás a MüPa 2015. február 18-i
koncertjéhez vezetett. Vologyinról bővebben írtak a karmesterről csak egyetlen mondatot:
"Az est karmestere a brit Christopher Seaman, akit inspiráló zenei megformálása tett világszerte híressé. " Mivel ezt végtelenül üresnek és hülyének tartottam, tovább kutakodtam, most már a karmester nevének ismeretében. Az opus3 zenei ügynökség lapján találtam rá, jobbára Amerikában és Ausztráliában működött, ahol így jellemezték:
"Christopher Seaman has an international reputation for inspirational music making." Vagyis a MüPa szerkesztősége azt a szerencsétlen mondatot innen vette át. A hülyeség globális.
Bobi Jub 2019 máj. 30. - 11:06:38
ennyire súlyos lenne a helyzet? már azokat is tökéletesen tájékozatlannak és reménytelenül tájékoztathatatlannak kell gondolni, akik érdeklődnek egy komolyzenei koncertfelvétel részletei után? a szerencsétlen orosz zongoraművész nevét már megemlíteni sem érdemes, mert egyrészt úgyse tudná senki, hogy kiről van szó, másrészt meg aki itt olvasná először a nevét az úgyse jegyezné meg ?!?!? vagy esetleg arról van szó, hogy az összefoglaló írójának nulla másodperce volt utánanézni? vagy a koncert szervezője volt olyan "alapos", hogy ilyen "részletességű" ismertetővel indított, aztán az csak át lett véve és átvéve és így tovább?
renitencs 2019 jan. 16. - 16:31:02
És ez az elválasztás:

"hangversen
ye"

Hát ez katasztrófa. Még kötőjellel is az lenne.
renitencs 2019 jan. 16. - 16:14:48
A rejtélyes "brit komponista" neve valamiért kimaradt az ajánlóból, én pótlom: Gustav Holst (1874-1934). Ebből az is kiderül, hogy NEM volt 1896-ban éppen 20 éves. Azt csak a műsor megnézése utáűn fogom tudni, hogy ki dirigálja a zenekart.

Remélem, a többi talán stimmel. Trehány munka volt (sajnos, nem először), kedves port.hu!
Ebbe Sony 2018 ápr. 18. - 22:16:37
A smucig kifejezésmódú tájékoztató ezúttal sem maradt el, mintha idiótáknak íródott volna - nehogy meg is nézzék (mintha fájna az írónak, hogy lemegy ez a műsor, és élvezhetnék többen); ezért ilyen kimért, - két lábbal kéne a pozíciójából kirúgni mind a megszövegezőt, mind AZOKAT, akik ezt a kontármunkát NEKI megengedik.....
Összes hozzászólás